TOP
ambalaj ürünü olarak etiket

Ambalaj Ürünü Olarak Etiket

Etiketin Ambalaj Üzerindeki İşlevi

İnsanların ihtiyaç duyduğu birçok alanda farklı tüketim ürünleri paketlenerek sunulmaktadır. Hayatın birçok alanında;

  • Gıda
  • Temizlik
  • Kozmetik

gibi sektörlerde birçok ürün ambalaj içinde sunulur. Ürünlerin farklı özelliklerini belirtmek için ise ambalaj etiketleme oldukça önemli ve kritiktir. 

Birçok ürünün içeriğini belirtmek için firmalar ambalaj üzerinde etiket kullanmak zorundadır. Peki hangi bilgiler bu etiketlerde yer alır?

  • Başta gıda sektöründe ürün bilgileri etiket üzerinde yer alır. İçeriğinde yer alan tüm gıda kalemleri etikette belirtilir.
  • Kozmetik, gıda, temizlik ürünlerinin son kullanma tarihleri, raf ömürleri yer alır.
  • Üreticiye ait telefon numarası, adres gibi bilgiler bulunur vb.

Marka tanıtma amacı ile sıklıkla farklı boyutlarda etiketler tercih edilir. Bu sayede çok daha profesyonel ve güven verici bir imaj yaratılmış olur. Sizler de ambalajlı ürünleriniz için ürün tanıtma maksadıyla firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Nerelerde Ambalaj Üzeri Etiket Kullanılır?

Etiketin önemi, özellikle sınırlı zamanı bulunan raf ürünleri için oldukça kritiktir. Bu ürün grubunda ise başta gıda ürünleri gelmek üzere; temizlik ve kozmetik ürünlerinin olduğu da söylenebilir. Bunların yanı sıra özel ürünler için de açıklayıcı olabilmesi adına sıklıkla tercih edilmektedir.

Her ambalajlı üründe etiket tercih edilmesinin temel sebebinin ise tanıtım amaçlı olduğunu söylemek mümkündür. Bilinen kullanım alanlarının yanı sıra, grup şirketlerin ürünleri için ve özel kurumsal tanıtım yapılmak istenen spesifik durumlarda da etiket kullanımı yaygındır.

Etiketin Ambalaj Tasarımı ile Uyumunun Önemi

Günümüzde pek çok marka ürün tanıtımı ve hizmet tanıtımı amacı ile etiket bütçesini yüksek bir seviyede tutmaktadır. Reklam ve tanıtım faaliyetleri açısından bakıldığı zaman ambalaj ve etiket bir bütün içinde ve anlamlı olmalıdır. Firmanın ürününde sunmakta olduğu özellikler ve hedeflediği müşteri kitlesine bu sayede çok daha rahat ulaşabilir.

Ambalaj etiketleme konusunda oldukça profesyonel bir bakış açısı ile modern ve etkileyici tasarımlar sunan firmamız faaliyetlerine ara vermeden devam etmektedir. Hizmet vermekte olduğunuz alana özgü ambalaj tasarımı hizmeti için firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.

Ambalaj Üzeri Etiketleme Çeşitleri

Etiketleme çeşitleri ise, ürünlerin ya da ambalajların kullanım alanları doğrultusunda farklılık göstermektedir. Bu doğrultuda;

  • Marka etiketi
  • Ürünün sunmuş olduğu hizmeti tanımlayıcı etiket
  • Ürünlerin kalitelerinin düzenli bir şekilde belirtilmesi için derecelendirme etiketi

sunulmaktadır. Sizler de sunduğunuz ambalaj tasarımlarında, bütünlük algısını doğru şekilde sağlamak için etiketleme hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Marka Etiketi

Bu çeşit genel anlamda firmaların ambalaja uygulanan marka ismi için tercih edilir. Birçok üretici marka tarafından merak edilen marka etiketi nedir sorularına bu şekilde cevap vermek mümkündür. Bu etiketlerin üzerinde genellikle yalnızca marka ismi yer almaktadır.

Tanımlayıcı Etiket

Raf ömrü bulunan ambalajlı ürünlerde tanımlayıcı etiket daha fazla tercih edilmektedir. Üretici firma tarafından sağlanan üretim tarihi ve son kullanma tarihi bilgileri bu sayede tüketicilerin bilgisine sunulmuş olur.

Sunmuş olduğunuz ürünlere ait detaylı bilgiler bu etiketler üzerinde yer alır. Ürün içerikleri, ağırlığı, yapısı gibi farklı özellikler de ekstradan belirtilmektedir. Tanımlayıcı etiket nedir diye merak eden müşterilerimize daha detaylı bilgileri, bire bir şekilde vermekten mutluluk duyuyoruz.

Derecelendirme Etiketi

Pek çok ambalajlı seri üretim gerçekleştiren üretici firma derecelendirme etiketi nedir konusunda araştırmalar yapmaktadır. Bu tür etiketler seri üretim yapılan malların düzenli şekilde partilenmesi için tercih edilmektedir. Ürünlerin kalite derecesi belli bir harf ya da sayı ile belirlenerek ambalaj üzerine yapıştırılmaktadır.

Ambalaj Üzeri Etiket İçin Kağıt Örnekleri

Ambalaj etiketleri, tercih edilecekleri ürünlerin çeşitlerine göre birçok farklı materyalden elde edilebilir. Firmamız her alanda ihtiyaç duyulan tüm etiket kağıtları için profesyonel tasarım ve üretim süreçlerini yönetmektedir. Böylece her anlamda çok daha kaliteli ambalaj üzeri etiket hizmetlerini firmamızdan alabilirsiniz.

Silikonlu Baskı Ürünü

Silikon baskı etiket plastik hammadde kullanılarak elde edilmektedir. Diğer çeşitlere göre daha spesifik kullanım alanlarının olduğunu söylemek mümkündür. Silikon baskı tercih edilerek çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım imkânı sağlanmaktadır. Farklı ebat, boy ve renkte siparişlerinizi hemen oluşturabilirsiniz.

Çift Taraflı Parlak Kuşe Kağıdı

Kuşe kağıdı etiketlerde çok daha lüks ve kaliteli bir görüntü elde edilmesine olanak sunmaktadır. Kuşe kağıt baskısı parlak ve pürüzsüz bir alan sunmaktadır. Bu etiket çeşitlerinde yüzey üzerinde herhangi bir çukur yoktur.

Etiketlerde yarı mat ya da parlak kuşe kağıdı sıklıkla tercih edilmektedir. Bu çeşitler ısıya, darbeye ve neme karşı daha dayanıklıdırlar. Firmamız tüm ürünlerimizde olduğu gibi, bu ürünlerin üretimini de talep edilen miktar doğrultusunda gerçekleştirmektedir.

Stickerlı Tek Taraflı Kağıt

Yapışkanlı kağıt etiketler firmamız tarafından istenen boyut ve miktarda üretilmektedir. Sticker baskı dışarıdan ambalaj üzerine rahatlıkla uygulanabilir. Yapışkanlı yüzeyi oldukça güçlü düzeyde zemine tutunarak sağlamlığını muhafaza eder. Yıpranma ve sökülmelere karşı yüksek oranda dayanıklıdır. Firmamızla iletişime geçerek istediğiniz miktarda etiketi hemen sipariş edebilirsiniz.

Yorum Yazın

× WP