TOP
bloknot

Bloknot

Bloknot İhtiyaçlarınız İçin: Arena Dijital

Bloknot, genel olarak yapraklarının kolay bir şekilde yırtılmasına olanak sağlayacak şekilde hazırlanmış not defterlerine verilen bir isimdir. Bloknot defter, farklı ihtiyaçlar doğrultusunda farklı tasarımlarla hazırlanabilirken farklı alanlara uyum sağlayabilmesi nedeniyle de kullanışlı kırtasiye ürünleri içerisinde yer almaktadır. Hatta günümüzde hemen hemen her firmanın kendi tanıtımını yapmak amacıyla firma bilgilerinin bulunduğu tasarımlara sahip olarak hazırlattığı küçük not kağıtları da bloknot ürünleri arasında yer alıp küp bloknot adıyla tanınmaktadır.

Arena Dijital olarak hizmet verdiğimiz sektörümüzde farklı ihtiyaçlara yanıt verebilecek bloknot baskı seçeneklerini müşterilerimiz ile buluşturmaktayız. 1.sınıf malzemelerle uluslararası kalitede gerçekleştirdiğimiz baskılarımız sayesinde sektörümüzde ön plana çıkarken müşteri odaklı hizmet anlayışımız sayesinde de hizmet ağımızı her geçen gün genişletmeye devam etmekteyiz. Bloknot ürünlerimiz hakkında merak ettiğiniz konuları aşağıdaki yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Bloknot Nedir?

Kişilerin daha rahat not alabilmesi esasına dayalı olarak farklı özelliklerde hazırlanan not kağıtlarına genel olarak bloknot adı verilmekte olup günümüzde daha çok firmaların reklamlarını yapabilmek amacıyla kullandığı bir aracı rolünde yer almaktadır. Özellikle küp notluk bu alanda daha çok ön plana çıkarken sahip olduğu organizer sayesinde sayı adedi olarak fazla kağıda sahip olsa da uzun süreli toplu ve düzenli durmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.

Firma adı, firma amblemi, firmanın açık adresi gibi tüm bilgiler bloknot baskı işlemleri gerçekleştirilmeden önce belirli bir düzende hazırlanmalı ve bloknotun hangi şekilde basılacağına karar verilmelidir. Kare bloknot ve dikdörtgen bloknot arasında bloknot kağıdı bakımından bir fark olmamakla birlikte bu ikili arasındaki seçim sadece kişilerin isteklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Bloknot Ölçüleri

Bloknot ölçüsü birbirinden farklı özelliklerde üretime imkan sağlarken, günümüzde en sık tercih edilen bloknot ürünleri ve ölçüleri şu şekilde listelenebilmektedir:

 • Küp bloknot ölçüleri: Kağıt ölçüleri 8 cm x 8 cm olup her 100 kağıtta yükseklik 1 cm artmaktadır. Yani 500 adet kağıttan oluşan bir küp bloknotun ölçüleri 8 cm x 8 cm x 5 cm olmaktadır.
 • A5 bloknot ölçüleri: Bloknotlar arasında en sık tercih edilen bu ürün 14,8 cm x 21 cm ölçülerine sahiptir.
 • A6 bloknot ölçüleri: Daha küçük ebatlarda not kağıdı isteyen kişilerin tercih ettiği bu ürün 14,8 cm x 10,5 cm ölçülerine sahiptir.

Bloknot Fiyatları

Bloknot fiyat listesi bloknotun sahip olduğu özelliklere göre belirlenmek olup üretim yapılacak sayıya göre de değişiklik göstermektedir. Promosyon bloknot fiyatları olarak adlandırılan bu durumda fiyatlar belirli bir miktarda azalmaktadır.

Bloknot seçenekleri içerisinde küp bloknot fiyat ve A5 bloknot fiyat daha uygun değerlere sahip olup baskılı bloknot fiyatları ve bloknot defter fiyatları diğer bloknot çeşitlerine kıyasla biraz da yüksek değerlere sahip olmaktadır. Bu durum tamamen bloknotların kalitesine, üretim süreçlerine ve tasarımlarına bağlı olarak belirlenmektedir.

Bloknot Örnekleri

Bloknotlar birbirinden farklı ebatlarda ve birbirlerinde farklı görsel özelliklerde hazırlanmaktadır. Kağıt cinsi, baskı rengi, baskı adedi ve kağıt ebadına bağlı olarak bloknot örnekleri değişiklikler göstermektedir.

Ebat şekline bağlı olarak bloknotlar;

 • A6 bloknot,
 • A5 bloknot ve
 • A4 bloknot olarak sıralanmakta olup,

Not kağıtlarının bir arada tutulması amacıyla bloknotlar;

 • Spiralli bloknot ve
 • Tutkallı bloknot olarak ikiye ayrılmaktadır.

Bunun yanı sıra özellikle ofis ortamlarında kullanılacak olan bloknot seçenekleri;

 • Kapaklı bloknot,
 • Ayaklı bloknot ve
 • Masaüstü bloknot olarak farklı seçeneklere ayrılmaktadır.

Bloknotları birbirinden ayıran özelliklerin başında kağıtların desenleri gelmektedir. Bloknotlar kağıt türlerine göre;

 • Çizgisiz bloknot,
 • Çizgili bloknot,
 • Kareli bloknot ve
 • Renkli bloknot olarak ayrılabilmektedir.

Bloknot tasarımı oluşturulurken örneğin kareli A6 tutkallı bloknot şeklinde ana özelliklerinin belirlenmesi bloknotun tasarımı ile uyumlu olması bakımından son derece önemlidir.

Bloknot Tasarım Şablonları

Sektörde kendi tanıtımını daha geniş kesimlere duyurabilmek ve akılda kalıcılığını arttırmak isteyen kişiler, özel tasarım bloknot modellerine yönelmelidir. Alışılagelmiş baskı seçeneklerine aşinalık oluşmasından dolayı pek çok firma kendi tanıtımını gerçekleştirememekte olup firmalarında aynı bloknot tasarım örnekleri üzerinde çalışmaları nedeniyle de yeni ürünler ortaya çıkamamaktadır.

Bloknot tasarımları firmanın hizmet verdiği sektörle bağlantılı olarak gerçekleştirilmelidir. Özellikle küp bloknot tasarım aşamalarında farklı renklerin uyumu göz önüne alınmalı ve bloknot şablonları bu şekilde oluşturulmalıdır. Sadece bloknotun kağıtlarındaki tasarım değil aynı zamanda bloknot kapak tasarımları da bu konuda büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Bloknot Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kendi tanıtımını yapmak isteyen pek çok firma daha çok spiralli modellere yönelmekte olup “Spiralli bloknot tasarımı nasıl yapılır?” konusunda ayrıntılı bir araştırma gerçekleştirmektedir. Tüm bloknotlarda olduğu gibi spiralli bloknotlar da firmanın reklamını yapan birer tanıtım ürünü olmaları nedeniyle kullanışlı, şık ve sade olmalıdır. Bloknot tasarımı vektörel simgelerle şekillendirilmekte olup vektörel seçiminde de firmamın hizmet verdiği sektör son derece önem arz etmektedir.

Arena dijital olarak bünyemizde gerçekleştirdiğimiz bloknot baskı seçeneklerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak, firmanıza özel olarak bloknot tasarımları gerçekleştirmek ve bloknot ihtiyaçlarınızı profesyonel olarak güvenilir bir şekilde karşılamak isterseniz firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yazın

× WP