TOP

Broşürler

Reklam sektörünün en önemli yayma araçlarından biri olan el ilanı ürün tanıtımı, kampanyalardan haberdar veya markayı daha geniş kitlelere tanıtmak için başvurulan en pratik yollardan biridir. Amaç müşterileri haberdar etmek ve tanıtımı yapılan ürün ya da kampanyalara çekmektir. Aynı amaçlarla kullanılan bir diğer baskı yöntemi olan el broşürü de etkili baskı araçlarından biridir.

El ilanı-Broşür Nedir?

El ilanı baskı en hızlı ve etkili yöntemlerden biridir.

Özellikleri;

  • Tek sayfa kağıt olarak basılır.
  • Tek ya da çift yön baskı yapılır.
  • Genellikle 115, 150 ve 170 gram kağıda basılır.
  • En az A6 ve en fazla A4 ölçülerinde basılır.

Broşür el ilanının katlanmış ya da talebe göre kırımı yapılmış baskı çeşididir. Genellikle ortadan kırımlı broşürler tek bir kırımla katlanan ve elde edilen 4 sayfa yöne baskı uygulanması şeklindedir. Çoğunlukla yeme içme sektöründe müşterilere sundukları menüleri tanıtmak amacıyla kullanılır. Genellikle A4 boyutlarında olmakla birlikte A5 boyutlarında da kırım işlemi yapılmaktadır.

El İlanı Ölçüleri

El ilanları genellikle küçük boyutlu kağıtlar olarak tercih edilir. Bununla birlikte el ilanları boyutları ve basılacağı kağıtlara göre değişmektedir. El ilanları basılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi kağıt ölçüleridir. Kullanılacak sektöre göre işlevsel ve etkili olan ölçüler de farklılaşmaktadır. El ilanı ölçüsü standart olmayıp kullanım amacı ve kullanım alanına göre, talep edilen ölçülerde basılmaktadır. Yaygın olarak kullanılan el ilanı kağıt ölçüleri A6 ve A5 el ilanıdır. A6 el ilanı ölçüsü 10×15 cm’dir. A5 el ilanı ölçüsü ise 14×21 cm’dir. Bunlar haricinde A3 ve A4 el ilanı ölçüleri de yapılmaktadır.

El İlanı Fiyatları

El ilanı baskı fiyatları belli başlı ölçütler kullanılarak belirlenmektedir. El ilanının ölçüsü, adedi, kağıtların gramajı ve baskı yönlerine göre değişmektedir. A5 el ilanı fiyatları daha ekonomik olduğu için çok tercih edilir. Çok tercih edilmesinde uygun fiyatlarda olmasının yanı sıra kolay okunabilir olması ve mesajı doğrudan vermesi de etkilidir.

El broşürü fiyatları da görsel, yazı boyutu ve daha pek çok etkenden dolayı değişmektedir. A4 broşür fiyatları ölçülerinden dolayı fiyat olarak daha fazladır. Bununla birlikte broşür baskı fiyatları broşürün tek ya da çift taraflı kullanılmasına göre değişmektedir. El ilanı ya da broşür basarken tüm bunlar dikkate alınarak tercih yapılır. El ilanı ya da broşür hazırlarken uygun fiyatlarda olmasını istiyorsanız profesyonel destek alabilirsiniz. Firma olarak deneyimli ve uzman bir ekiple sizlere danışmanlık yapmaktayız.  Ucuz el ilanı hazırlamada sizlere hizmet vermekteyiz.

El İlanı Örnekleri

El ilanı örnekleri herhangi bir sınır getirilmesi zordur. Yaygın olarak kullanılan el ilanı örneklerinin başında katlamalı el broşürü gelir. Hem çift hem de tek taraflı baskı şeklinde kullanılabilir. Kırım sayısına göre de broşür örnekleri vardır. A4 boyutunda olan 2 ya da 3 kırımlı broşür tasarımları vardır.

El ilanları her sektörü kapsayan bir genişlikte hizmet alanına sahiptir. Lokanta el ilanı en aktif olan sektörlerden biridir. Yemeklerin içeriği, kapsamı, ve daha farklı özelliklerinin tanıtıldığı ilanlardır. Cafe el ilanı da benzer şekilde ürün tanıtım ve fiyatlarını göstermektedir. Diğer bir ilan sektörü olan market el ilanı da en çok ilan basımı yapan sektörlerden biridir. Genellikle indirimli ürünlere yer verilir ve müşterinin indirimlerden haberdar olması hedeflenir.

Bilgilendirme ve tanıtma işlevi gören yapışkanlı el ilanı sokaklar, mekanlar ve daha pek çok alanda kullanılmaktadır. Kullanım yaygınlığı bakımında diğer el ilanlarına göre daha sınırlı bir alana sahip kapı askısı el ilanı alan çalışmalarında çoğunluklu tercih edilir. Kısa ve net bir şekilde amaca yönelik olarak hazırlanan bu ilanlar müşteriler tarafından kolaylıkla dikkat çekmektedir.

El İlanı Tasarımları

En yeni teknolojilerin ürünü olan el ilanlarını sizlerle buluşturuyoruz. Birbirinden farklı el ilanı tasarım örnekleri mevcuttur. Bunlarda birisi olan el ilanı mockup çok avantajlı ve pratik bir şablondur. İlanda yer alan tasarımlar fotoğrafı çekilmiş gibi gösterilir. Etkili el ilanı tasarımları pds ile de kolaylıkla gerçekleşmektedir. El ilanı tasarım vektörel şablonlarda genellikle grafik ve matematiksel ifadeler kullanılır. Müşterilerin rağbet ettiği tasarımlardan biridir. Firmamız broşür tasarımları alanında sizlere profesyonel hizmetler sunmaktadır.

El İlanı Nasıl Yapılır?

El ilanı tasarımı nasıl yapılır? diye merak eden müşterilerimize detaylı olarak anlatalım.

  • Öncelikli başarılı ve etkili ilan tasarımı hazırlamak için ön çalışma yapılmalıdır.
  • Yapılan araştırmadan sonra müşterinin hedefleri doğrultusunda talep ettiği özellikler dikkate alınarak işe başlanmalıdır.
  • Detaylar belirlendikten sonra el ilanının boyutu belirlenmelidir. Boyut ilanın amacına hizmet etmelidir.
  • Daha sonra ise yer verilecek bilgiler ve görseller en dikkat çekici biçimde ayarlanmalıdır.
  • Tüm bunların yanı sıra ilanın kalitesi ve görselliği için kağıt seçimi de önemlidir.

El broşürü nasıl yapılır? derseniz el ilanı tasarımındaki aşamalar aynı şekilde takip edilmektedir. Farklı özelliklerde olmalarına karşın tasarım aşamalarını her iki ürün de tam şekilde uygulamalıdır.

Yorum Yazın

× WP