TOP
etiket - sticker baskı nedir?

Etiket-Sticker Baskı Nedir?

Etiket – sticker baskı, piyasaya sunulacak olan ürünlerin;

 • Hangi markaya ait olduğu,
 • Üretim ve tüketim tarihleri,
 • Menşei,
 • Barkod numarası gibi farklı bilgileri içeren, kendinden yapışkanlı materyallere verilen genel bir isimdir.

Etiket – sticker baskının birbirinden farklı teknik özellikler ve birbirinden farklı tasarım çeşitlerinin bulunması da her türlü etiket – sticker baskı ihtiyacının karşılanmasına tam anlamıyla olanak sağlamaktadır.

Etiket – Sticker Baskı Nedir, Kaç Çeşidi Vardır?

Dünyada bulunan her türlü piyasada pek çok farklı hizmet, pek çok farklı marka tarafından karşılanmaktadır. Durum böyleyken de markaların kendilerini tanıtabilmeleri başta olmak üzere ürettikleri ürünleri veya bünyelerinde sundukları hizmetleri geniş kesimlere duyurabilmeleri etiketleri sayesinde mümkün olmaktadır.

 • Ürünün pazarlanabilmesi,
 • Ürün tasarımının ön plana çıkartılabilmesi ve
 • Ürünün müşteri ile arasında bir etkileşime girebilmesi için oldukça önemli bir faktöre sahip olan etiketler, aslında “Etiket nedir?” sorusunu da tam anlamıyla açıklamaktadır.

Ürün pazarlarında vazgeçilemez bir konuma sahip olan etiketler, farklı hizmet alanlarına hitap edebilecek etiket çeşitleri seçenekleriyle ihtiyaçları tam olarak karşılarken firmaların daha geniş alanlara ulaşabilmesinde kilit role sahip olmaktadır.

Etiket – sticker;

 • Kapatıcı,
 • Barkodlu,
 • Fiyat etiketi,
 • Şeffaf ve
 • İçten yapışmalı gibi pek çok çeşide sahiptir.

Ürünlerini veya hizmetlerini etiketleyerek sunmak isteyen pek çok kişinin aklında büyük bir soru işareti oluşturan “Etiket baskı nedir?” sorusu, sürekli araştırmaya da neden olmaktadır. Etiket baskı, en genel anlamda üzerinde ürüne veya hizmete ait bilgileri bulunduran, renkli veya siyah beyaz tasarımlara sahip kendinden yapışkanlı kağıtların seri olarak üretilmesine verilen genel bir isimdir.

Arena Dijital olarak bünyemizde sunduğumuz “Etiket Sticker Baskı” hizmetimiz ile müşterilerimizin ürünlerine özel olarak etiket – sticker baskılar gerçekleştirmekteyiz. Birinci sınıf kalite baskı malzemelerimiz ve dünya standartlarındaki üretim proseslerimiz ile etiket baskı sektöründe lider firmalar arasında yer almaktayız.

Markanız Etikete Neden İhtiyaç Duyar?

Firmaların bünyelerinde ürettikleri hizmetlerin veya ürünlerin tanıtımlarını gerçekleştirmekten pazarlanmasının artış göstermesine kadar oldukça kilit bir role sahip olan marka etiketi, etiket ne işe yarar sorusunun ürün pazarlama alanında ne kadar önemli bir noktada olduğunu gözler önüne sergilemektedir.

Piyasada mevcut pek çok firma bünyesinde marka etiket bastırma hizmetini sunmasına karşın Arena Dijital olarak sağladığımız ürün etiketi hizmetimiz ile gerek müşteri memnuniyeti gerekse de kaliteli ve donanımlı baskı hizmetimizle “Etiket nerelerde bastırılır?” konusuna netlik kazandırmaktayız.

Uzun yıllardır hizmet verdiğimiz baskıcılık sektöründe birbirinden farklı alanlarda kullanım için ürettiğimiz etiket – sticker çeşitlerimiz ile güvenin adresi konumunda yer almaktayız. Hizmetlerimizi kurulduğumuz ilk günkü heyecan ve titizlikle üretirken, yıllar içerisinde değişen teknoloji ile birlikte de altyapımızı sürekli güçlendirmeye ve güncelleştirmeye devam etmekteyiz. Farklı ortamlarda uzun süre kalitesini ve dokusunu kaybetmeyecek şekilde ürünlerin kullanım alanlarına göre belirlediğimiz etiket üretim proseslerimizle müşterilerimizin ileriki süreçlerde de bir sorun yaşamalarının önüne geçmekteyiz.

Etiket Tasarımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Etiket tasarımı yapılırken çok fazla detaya dikkat edilmelidir. Bu detayların başında ise küçük bir etiket üzerine dikkat çeken bir tasarıma imza atmaktır. İlk önce hangi amaç ile basıldığı belirlenmelidir. Böylelikle renk, desen ve diğer detaylara karar vermek daha kolay olmaktadır. Öz ama hoş bir etiket yapabilmek içinde hedef kitlede çok önemlidir. Küçük gibi görünen detaylar arasında hoş bir uyum olmalıdır. Hayal gücünün sonsuzluğundan alınan ilham yorumlanırken çok iyi bir şekilde gözlemlenmelidir. Sizin istediğiniz etiket nasıldır sorusunun yanıtını da bulmak çok önemlidir.

Boyut ise en ama en önemli parametredir. Biraz büyük ya da küçük olması pek çok şeyi etkilemektedir. Küçük ise dikkat çekmeme ihtimali bulunmaktadır. Büyük ise de göze hitap edememektedir.  Etiket tasarım programı kullanarak çok sayıda etiket tasarladık. Alanında uzman kadromuz ile sizlerin en iyi şekilde yansıtan tasarımlara imza attık ve atmaya da devam edeceğiz.

Etiket baskısı nasıl yapılır sorusu da bu süreçte en çok merak edilen soruların başında gelmektedir. Firmamız ile iletişime geçtikten sonra sizler etiket tasarım örnekleri sunmaktayız. Aklınızda ön bir fikir oluştuktan sonra sizlere sorular sormaktayız. Aldığımız cevaplar doğrultusunda da ürün etiket tasarımı süreci başlamaktadır. Bu süreçte de sizler ile yakın temas halinde olmaktayız. En güzel etiket tasarlanana kadar çalışmalarımız devam etmektedir.

Etiket Fiyatlarını Neler Etkiler?

Etiket fiyatlarını pek çok faktör etkilemektedir. Bu faktörlerin başında ise etiket boyutları gelmektedir. Fiyat, etiket çeşitleri belirlenirken de renk, özel desenler gibi pek çok şeye de bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Etiket baskı makinesi kullanılarak basılan etiketlerde de kullanılan malzemenin kalitesi de oldukça önemlidir.

Etiket baskı hizmetimiz ile sadece kaliteli değil en uygun fiyatlı hizmeti de sunmaktayız. Tasarım sürecinden baskıya kadar her şey etiket fiyatını belirleyebilmektedir. Etiket baskı merkezi alanında hizmet veren yerleri araştırdığınız zaman çok fazla seçenek ile karşılaşabilirsiniz. Ancak aradığını etiket için doğru adrestesiniz.

Yorum Yazın

× WP