TOP

Firmanızı Tanıtan Kurumsal Kataloglar

Firmalar için Kurumsal Katalogların Önemi

Firmaların kurumsal kimliklerini doğru bir şekilde yansıtabilmesi için sunmuş oldukları ürün ve hizmetleri kurumsal katalog aracılığı ile duyurabilirler. Bu ürünlerin kurumsal firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmesinin ilk nedeni, özelleştirilebilir bir niteliğe sahip olmasıdır. Firmamızın sunmuş olduğu kurumsal katalog örnekleri oldukça modern ve minimal tasarım anlayışı ile sunulmaktadır.

Firmamız birçok farklı tasarım ve seçenekte geniş hizmet alternatifleri sunmaktadır. Firmamızın sunmuş olduğu kaliteli baskı teknikleri, sektördeki en kusursuz haliyle sunulmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz ebat ve sayfa sayısındaki kataloglar için firmamızla hızlı şekilde iletişime geçebilirsiniz.

Kurumsal katalog tasarımı ve önemi şirketinizin ya da işletmenizin imajını doğru şekilde yansıtmak için oldukça değerlidir. Firmamız her durumda en uygun çözüm alternatiflerini sizlere sunmaktadır. Firmamız;

 • Çeşitli sayfa sayılarında katalog basım hizmeti verir.
 • Talep edilen baskı yönü ve şekli doğrultusunda basım yapılır.
 • Parlak ya da mat kuşe baskı seçenekleri sunulur.
 • Üstün ciltleme hizmetleri, katalog baskı yönüne göre yapılır.
 • Seçmiş olduğunuz sayfa sayısı ve baskı yönü doğrultusunda baskının sırt kalınlığı da değişkenlik gösterecek şekilde ayarlanır.
 • Ürünlerde başta Amerikan baskı olmak üzere farklı kapak tasarımları yapılabilmektedir.

Kurumlar için şirket imajlarını doğru bir şekilde yansıtmak oldukça önemlidir. Kaliteli ve yüksek standartlarda sunulan bir ürün kataloğu da bu imajı doğru şekilde sağlamaya yardımcı olur. Sunulan hizmet ya da ürünlerin ayrıntılı fotoğraf çekimleri, açıklamaları gibi detaylar potansiyel müşterilere ulaşmak için firmalara yardımcı olmaktadır. Sizler de daha fazla katalog tasarım ipuçları görmek için internet sitemizi inceleyebilir ve blog bölümündeki detaylı yazılara göz atabilirsiniz.

Katalog Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Profesyonel bir görüntü oluşturmak adına katalog tasarımında dikkat edilmesi gerekenler oldukça önemlidir. Bu noktada;

 • Hizmet verdiğiniz alana yönelik bir katalog tasarımı yapmak, uzun vadede akılda kalıcı bir imaj yaratmakta etkili olur.
 • Ürün ya da hizmetlerinize ulaşacak kitlenin temel ve önemli bilgilere bu araçlar üzerinden ulaşması sağlanmalıdır.
 • Katalog yenilenebilir ve güncel bilgileri içermelidir. Sezon trendlerini bu araçlar aracılığı ile sunmak çok daha sağlıklı bir tercih olacaktır.
 • Firma kimliği ile uyum gösteren bir tasarım edinmek uzun vadede çok daha başarılı bir imaj yaratmak için yardımcı olur.

Firmamızın değerli müşterilerine sunmuş olduğu katalog hazırlama rehberi sayesinde her konuda tam teşekküllü oldukça profesyonel bir katalog hazırlamak mümkündür. Tasarım süreçlerinde oldukça açık ve anlaşılır bir hizmet sunuyoruz. Tasarım hakkında;

 • Sunduğunuz hizmetler ya da ürünler hakkında bilgilendirici içerikler olmalıdır.
 • Yer alacak fotoğraf çözünürlükleri yüksek kalitede olmalıdır.
 • Resim ve açıklamalar arasında anlamlı bir boşluk bulunması tasarımı tamamlayan bir niteliktir. Fazla bırakılan boşluklar bir kopukluk hissinin oluşmasına neden olabilir.
 • Seçilecek kuşe kağıt cinsi, farklı dokuların müşterilerinize doğru şekilde hitap etmesi açısından oldukça önemlidir.

Katalog tasarımında kullanılması gerekenler bu nitelikler olarak sunulmaktadır. Firmanızı en doğru ve kaliteli şekilde yansıtacak olan tasarım ve görüntüyü bu ölçütleri baz alarak oluşturabilirsiniz. Sizlere özgür ve hareket imkânı sunmuş olduğumuz bir hizmet süreci sunmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda sizler de, firmanızı en doğru şekilde yansıtacak tasarımları firmamız vasıtası ile oluşturarak sipariş verebilirsiniz.

Kurumsal Katalogların İçeriği Nasıl Olmalı?

Kurumsal kataloglarda, katalog hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler aslında oldukça kolay ve temel özellikleri vurgulamak sayesinde oldukça kolay olabilir. Katalog hazırlamanın amacı sunmak istediğiniz ürün ya da hizmetlerin tanıtımını yapmak olduğundan dolayı, asıl yoğunlaşılması gereken nokta budur. Öncelikli olarak hedef kitlenize ya da potansiyel müşterilerinize doğru şekilde ulaşmak istiyorsanız kâr getirisi yüksek ürün ve hizmetlerin tanıtımına zaman harcamanız gerekir.

Hizmet verdiğiniz alan her ne olursa olsun, doğru şekilde planlanan bir katalog tasarımı tahmin edemeyeceğiniz kadar çok kâr etmenizi sağlayabilir. Bu sebepten dolayı tasarım içeriklerinde ilgi görmesi istenen içerikler göz önünde olmalıdır. Bunun yanı sıra okunmaya ve incelenmeye değer içerikler olması da hedef kitleye ulaşmak yolunda oldukça önemlidir. Ayrıca;

 • Başlık, içerik, açıklama gibi farklı yazı içeriklerine uygun punto seçilmelidir.
 • Tasarım firma kimliğini yansıtacak cinsten ve sade olmalıdır.
 • Laf kalabalığı yapan sözcük öbeklerinden ve kalitesiz fotoğraflardan uzak durulması gerekmektedir.

Birçok müşterimiz, ilk katalog baskı siparişleri öncesinde kurumsal kataloglarda nelere dikkat edilmelidir diye merak etmektedir. Bu soruya verilecek en doğru cevap, talep görmesi hedeflenen hizmetlerin dikkat çekici bir anlatımla yazıya dökülmesi olabilir. Farklı ve özgün tasarım talep eden birçok müşterimiz için de farklı çalışmalar yapmayı sürdürüyoruz.

Firmamız tanıtım kataloglarında her zaman yüksek kalitede kağıt hammaddesi ve baskı teknikleri kullanarak müşterilerine profesyonel bir ürün sunmaktadır. Sizler de hizmet verdiğiniz alana yönelik kimliğinizi en doğru şekilde yansıtacak olan tasarımları firmamız aracılığı ile hayata geçirebilirsiniz. Boyut ve sayfa sayısından, içerik yerleşimine kadar her konuda benzersiz tasarımlar yapmak artık elinizin altında.

Yorum Yazın

× WP