TOP
one way vision delikli folyo baskı

One Way Vision Baskı: Delikli Folyo

One Way Vision Baskı Nedir?

Dijital baskı sektöründe, ihtiyaçları kapsamlı bir şekilde sağlayan pek çok farklı baskı yöntemi bulunmaktadır. Müşterilerin istek ve talepleri doğrultusunda en uygun baskı yöntemleri tercih edilmektedir. Reklamcılık ve tanıtım sektöründe en fazla rağbet gören uygulamalardan biri de one way vision baskı yöntemidir. Peki one way vision baskı nedir?

Bu baskı tekniği çoğunlukla geniş cam yüzeylere uygulanmak üzere tasarlanmıştır. Sektördeki bir diğer ismi de delikli folyo olan bu uygulama reklam vermek için oldukça sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Günümüzde pek çok kurumsal firma ve şirket, reklamlarını yapmak için en avantajlı ve hesaplı uygulamanın bu olduğunu belirtmektedir.

One way vision baskı adından da anlaşılacağı üzere tek yönlü bir baskı yöntemidir. Oldukça kullanışlı ve işlevsel olan bu baskı yöntemi, uygulanan alanlarda pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Çoğunlukla cephe giydirme maksadı ile cam yüzeylere uygulanan one way vision, binalarda iç mekanının dışarıdan görülmesini engellemektedir.

One way vision ölçüleri doğru şekilde alınması genel görüntünün sağlıklı biçimde oluşturulması adına oldukça önemlidir. Bu sebeple de uygulama yapılacak alan ve mekanların üretim faaliyetlerinden önce detaylı olarak incelenmesi gerekir. Firmamız sizlere bu doğrultuda en verimli mekan keşif hizmetini sunarak ihtiyaç duyduğunuz reklam uygulamaları konusunda yardımcı olmaktadır.

One Way Vision Baskının Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

One way vision baskı, cam yüzeyler üzerine oldukça fazla tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Peki one way vision baskı ne gibi avantajlar sağlar? İşte bu baskı tekniğinin sunduğu avantajlardan bazıları;

  • Alanında profesyonel bir şirket tarafından yapıldığı takdirde oldukça kaliteli ve uzun ömürlü bir tanıtım aracı haline gelmektedir.
  • Tek yönlü baskı tekniğine uygun olarak üretildiğinden dolayı, mekanların dışarıdan içerisinin görünmesini engellediği gibi, içeriden bakan kişiler için dış ortamlar rahatlıkla görülmektedir.
  • Sahip olduğu dayanıklı ve kuvvetli yapısı sayesinde, kullanılmakta olduğu dış mekanlarda sağlamlığını korumaktadır. Olumsuz hava koşulları ve dış etkenlerden minimum düzeyde etkilenmektedir.
  • Kaplanmak istenen yüzey alanı oldukça titiz bir çalışma eşliğinde incelenmekte ve talep edilen baskılar yüksek çözünürlükte sunulmaktadır.
  • Büyük cam yüzeylere uygulanmasından dolayı hem firmanın reklamı hem de hoş bir estetik görüntü kazandırılması için pek çok alanda one way vision tercih edilmektedir.

One way vision özellikleri bunlar ile de sınırlı değildir. Dış etkenlerden doğru şekilde koruma sağlanması için solvent bazlı boya tercih edildiğini söylemek de doğru olacaktır. Bunun dışında kullanım alanı ve talep edilen doğrultuda uv bazlı boya da sıklıkla kullanılmaktadır. Günümüzde oldukça güçlü bir reklam aracı haline gelmiş olan one way vision en sık tercih edilen tanıtım araçlarından biri olmayı sürdürmektedir.

Firmamız, bizlerden hizmet almak isteyen işletmelerin reklam kalitesi konusunda ne kadar hassas olduklarının bilincindedir. Bu doğrultuda kullanmakta olduğumuz baskı makinesi modellerinde çok yönlü bir hizmet sunmak adına yaklaşım sergilemektedir. Özellikle one way vision gibi tek taraflı görüntü elde edilmesi gereken çalışmalarda bu baskı makinelerinin kalitesi çok daha büyük önem taşımaktadır

One Way Vision (Delikli) Folyo Nerede Kullanılır?

One way vision baskı daha önce de belirtildiği üzere genellikle geniş alanlı cam yüzeyler üzerinde tercih edilen ve oldukça da rağbet gören bir tekniktir. Peki one way vision kullanım alanı nelerdir ve hangi sektördeki kurumlar bu baskı yöntemini sıklıkla tercih ederler?

Hem estetik görüntüye önem veren hem de markalarının göz önünde bulunmasını isteyen pek çok firma bu tekniği tercih etmektedir. Delikli folyo tekniğinin sıklıkla tercih edildiği bazı alanlar;

  • Mağazalar
  • Kafeler
  • Ofisler
  • Plazalar

gibi dış cephesi cam yüzey alanı ile kaplı pek çok kurum ve işletme bu yönteme başvurmaktadır. Bunun haricinde one way vision baskıya pek çok alanda rastlamak oldukça mümkündür. Cam giydirme cephe çalışmalarında, projenin uygulanacağı yüzey alanının planı doğru şekilde çıkarılmalıdır. Her bir ölçümün doğru şekilde alınması, uygulama adımında da büyük kolaylıkları beraberinde getirecektir.

Dijital baskı hizmeti konusunda aklınıza gelebilecek pek çok alanda hizmet sunan firmamız, one way vision baskı süreçlerinde de profesyonel çalışmalar sürdürmektedir. Yukarıda adı geçen pek çok kullanım alanının yanı sıra alışveriş merkezleri de bu baskı yönteminin rahatça kullanılabileceği bir alandır. Markaların reklamlarının yapılması ve diğer tüm tanıtım işlemleri için oldukça mantıklı bir yöntemdir.

İnsan etkileşiminin ve çeşitli kurumsal firmaların yer aldığı daha pek çok alanda ve konumda one way vision baskı örneklerine rastlamak mümkündür. Hastaneler de bu uygulama alanlarının başında gelmektedir. Dışarıdan bakıldığında iç mekanın görülmemesi bu baskı yöntemini hastane gibi alanlarda öne çıkarmaktadır. Bunun yanı sıra havalimanları gibi oldukça yoğun insan trafiğinin bulunduğu alanlarda da bu teknik sıkça tercih edilmektedir.

Günümüzde reklam ve tanıtım amacı ile delikli folyo baskı yönteminin gittikçe popüler olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Dış cephelerinde geniş yüzeylerde cam tercih eden pek çok işletme bu yönteme başvurarak senelerce sağlamlığını koruyan hizmetler almayı tercih etmektedir. Daha küçük ölçekli kuaförler ve farklı işletmeler de hizmet tanıtımları için bu yöntemden faydalanmaktadır.

Reklamcılık ve tanıtım amacı ile hizmet ve ürün geliştirmeye devam eden firmamız, ihtiyaç duyan pek çok işletme için çözüm önerileri sunmaktadır. Sizler de verdiğimiz hizmet hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yazın

× WP