TOP
promosyon ürünleri

Müşterilerinize ve Kullanıcılarınıza Sunacağınız Kaliteli Promosyon Ürünleri

Promosyon, kurumsal kimliği tanıtmak amacıyla çok düşük maliyetle veya ücretsiz olarak dağıtılan ürünlerdir. Marka sahipleri tarafından farklı promosyon ürünleri kullanıma sunulmaktadır. Promosyon ürünleri sayesinde markanın müşteri kitlesi genişler. Ürünler sayesinde marka ve müşteri arasında bir iletişim sağlanmaktadır.

Promosyon Ürünleri Nelerdir?

Herhangi bir hizmet veya ürün üzerine çalışmalar yapan kişi ya da firma, kurumsal kimliğini daha fazla müşteriye ulaştırmak ve tanıtmak amacıyla promosyon ürünleri kullanır. Promosyon ürünler genellikle ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Ürün üzerinde firmaya ait logo ve bazı bilgiler yer almaktadır. Promosyon olarak dağıtılan ürünler arasında farklı ürünler yer alıyor. Ürünler arasında defter ve kalem dağıtımı daha çok yapılıyor. Kolay taşınabilir olan bu ürünler insanlar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Promosyon olarak üretilen ürün ne kadar kullanılıyorsa kurumsal kimliğin tanıtımı da o kadar etkili yapılıyor. Promosyon ürünlerin arasında yer alan bir diğer ürün ise ajanda oluyor. Takvimli defterler sayesinde insanlar unutmaması gerekenleri, önemli bilgileri not alıyor. Takvimli defter olarak da bilinen ajandalar insanlar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Ürünler arasında yer alan takvim, masaüstü kullanımıyla sıklıkla tercih ediliyor.

Promosyon ürünlerinin üretiminde kişiye özel baskı yapılabiliyor. Kişiye özel tasarlanan ve üretilen ürünler daha etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor. Promosyon ürünler aynı zamanda hediye olarak da tercih edilebiliyor. Hediyelik promosyon ürünler özel olarak tasarlanarak üretiliyor. Promosyon ürün kullanımı birçok avantajı beraberinde getiriyor. Ürünlerin sağladığı avantajlardan bazıları:

 • Promosyon ürün kullananların %60’ı markaya ait bilgileri hatırlıyor.
 • Ürün satın alan müşteriler promosyondan etkileniyor.
 • Promosyon ürünler markaya müşteri kazandırıyor.

Promosyon olarak dağıtılan ürünler sayesinde markalar kazanç elde ediyor. Promosyon ürün kullanan müşterilerin %60’ı markayı hatırlıyor. Müşteriler markayı hatırladığı için ihtiyaç durumunda markayla iletişime geçiyor. Promosyon, müşterileri etkileyen bir seçim oluyor. Ürün alan müşteriler promosyon ürünler sayesinde markaya daha olumlu yaklaşıyor. Böylelikle ürünler markaya müşteri kazandırıyor.

Promosyon ürünlerinin kullanımı birçok avantajı beraberinde getiriyor. Ürünler maddi kayıp olarak algılanmamalı, ürünlerin sağladığı avantajlar göz önünde bulundurulmalıdır. Markalar çeşitli nedenlerden dolayı promosyon ürün dağıtımına ihtiyaç duyabiliyor. Markaların promosyon ürün dağıtımına ihtiyaç duymasındaki bazı nedenler:

 • Yeni kurulan firmalar ismini ve verdiği hizmeti tanıtmak için promosyon ürünlerini kullanırlar. 
 • Firmalar yeni ürün çıkarttığında ürün tanıtımını yapmak için promosyon ürün kullanırlar. 
 • Büyümeyi hedefleyen firmalar kendi ismini ve hizmeti tanıtmak amacıyla promosyon ürün kullanırlar.
 • Kurumsal kimliğini değiştiren firmalar yeni isim ve logoyu tanıtmak amacıyla promosyon ürün dağıtımı yapar. 
 • Adres değişikliği ya da iletişim bilgilerinde bir değişiklik yapan firmalar bu değişikliği bildirmek, duyurmak ve tanıtmak amacıyla promosyon ürün kullanır. 
 • Firmalar özel günlerde veya toplantılarda müşteriye ya da kullanıcılara hediye olarak ürün dağıtımı yapabilir.
 • Firmalar kendi personeline ya da ziyaretçilerine hediye etmek amacıyla promosyon ürün yaptırabilir.

Promosyon ürün yaptırmak isteyen firmaların göz önünde bulundurması gereken önemli bazı maddeler yer alıyor. Bu maddeler:

 • Promosyon ürünün yaptırılma nedeni belirlenmeli, ürün bu doğrultuda yaptırılmalıdır. 
 • Sektöre, ürüne ve hizmete uygun tasarım yapılmalıdır. 
 • Promosyon malzemesi, dağıtılacak kitlenin kullanacağı bir ürün olmalıdır.
 • Rakip firmaların çalışmaları değerlendirilmelidir.

Promosyon Ürünler Nelerdir?

Promosyon ürünler arasında farklı birçok ürün üretiliyor. Ürün üretimi yapılırken firmanın ismi, logosu, adres ve iletişim bilgileri kullanılıyor. Ürünler ve açıklamaları:

 • Ajanda: Unutulmaması gereken notların tutulmasını sağlayan, takvimli bir defterdir. Ajandalar özel olarak tasarlanmaktadır. Ajandanın kapak tasarımı ve sayfa tasarımı firmaya özel olarak yapılmaktadır. 
 • Bloknot: Not defteri hemen hemen herkes tarafından rahatlıkla kullanılmaktadır. Yaprakları kolay koparılabilen not defteri farklı boyutlarda tasarlanarak üretilebilir.
 • Takvim: Zamanı takip etmek için tercih edilen takvimler promosyon ürün olarak üretilmektedir. Takvimler hem duvara asılabilir hem de masaüstü olarak kullanılabilir. Müşteri isteği doğrultusunda takvim tasarımı yapılmaktadır. 
 • Kitap ayracı: Promosyon ürünler arasında yer alan ayraçlar farklı sektörlerde tercih ediliyor. Ayraçlar farklı tasarımlarda üretilebiliyor. Mıknatıslı ayraçlar ya da kağıt ayraçlar kitap içinde kullanılabiliyor.
 • Kalemler: Promosyon ürünlerin arasında en çok üretilen kalem oluyor. Kalem, her sektörde kolaylıkla kullanılabiliyor. Bir şeyler yazmak için ihtiyaç duyulan kalemler farklı renklerde üretilebiliyor. Kalem üzerinde firmaya ait bilgiler yer alıyor. Taşınabilir özelliği sayesinde sadece ev, okul, işyeri gibi yerlerde değil her yerde kullanılabiliyor. 
 • Anahtarlık: Anahtarlıklar da etkili promosyon ürünleri arasında yer alıyor.Anahtarlıklar farklı malzemelerden üretilebiliyor. Anahtarlık boyutu ve tasarımı ise firmaya göre değiştiriliyor.
 • Defterler: Farklı boyutlarda tasarlanan defter, firmanın kurumsal kimliğine uygun olacak şekilde üretiliyor. Defter kapağı üzerinde firmaya ait bilgiler yer alıyor. Aynı zamanda defterin sayfalarında da firma logosu ve bilgileri kullanılabiliyor. 
 • Powerbank: Farklı kapasitelerde üretilen powerbank, farklı fiyat aralığında satışa sunuluyor. Renk seçenekleri bulunan ürün üzerinde firma logosu ve bilgileri bulunuyor. 
 • Çanta: Çantalar gün içinde sık sık kullanılıyor. Küçük eşyaların taşınması için tercih edilen çantalar promosyon ürün olarak tasarlanabiliyor. Sırt çantası, kol çantası veya el çantası olarak tasarlanan bu ürünler genellikle sade tasarımla üretiliyor. ,
 • Dosya: Belgelerin veya evrakların saklanması, taşınması için tercih edilen dosyalar özel olarak tasarlanıyor. Dosya içerisine birden fazla belge veya evrak yerleştirilebiliyor. Dosya üzerinde firmaya ait bilgiler ve logo yer alıyor. 
 • Plaket: Promosyon ürünler arasında yer alan plaketler genellikle büyük firmalar tarafından tercih ediliyor. Küçük, orta veya büyük boy üretilebiliyor. 
 • Kırtasiye seti: Kırtasiye ürünlerinin bir araya getirildiği set, müşteriler tarafından kullanışlı olmasıyla ilgi görüyor. Set içerisinde kalem, silgi ve defter bulunuyor. Set içeriği değiştirilebiliyor.

Promosyon ürünleri farklı renk ve tasarımlarda üretilebiliyor. Ürünler arasında doğru tercih yapmak önem taşıyor. Yüksek kaliteye sahip ürünler firmaya özel olarak tasarlanıyor ve üretiliyor. Ürünler doğru ve uygun fiyat aralığında toptan üretimle satışa sunuluyor.

Yorum Yazın

× WP