TOP
renkli folyo kesim uygulamaları

Renkli Folyo Kesim Uygulamaları

Renkli folyo, geniş renk seçeneğini içerisinde barındıran, firmaların ya da iş yerlerin kendilerini tanıtabileceği, geniş müşteri kitlesine ulaşabilmesini sağlayabileceği, adını daha geniş alanlara duyurabilmesini sağlayabilecek ve tüm bunların sonucunda arzu ettiği başarıya ulaşabilmesinde katkısı olan yardımcısının oluşmasında etkin olarak rol oynayan malzeme olmaktadır.

Bizler de siz değerli müşterilerimiz için önemli olanı sektör içerisinde en kaliteli ve en güvenilir firmadan sahip olabilmenizi sağlayabilmek amacı ile renkli folyo kesim işlemini kendi bünyemiz içerisine aldık. Peki, renkli folyo kesim uygulamaları konusu nedir? Bunların en başında kesim folyosu nedir? Bu soruların hepsini ve çok daha fazla bilgileri sizler için bu yazımızda derledik.

Kesim Folyosu Nedir?

Folyo; PVC yani Polivinil klorür, oldukça geniş kullanım alanına sahip olan plastik polimer bir malzeme olan folyo reklamcılık, tanıtım ve dekorasyon sektörü içerisinde çok uzun süredir farklı teknik ve şekillerde pek çok değişik alanda kullanılmaktadır.

Özellikle tanıtım ve reklam sektörünün sıklıkla kullandığı malzemeler içerisinde yerini alan Plotter folyosu ya da dekorasyon folyosu olarak da bilinen kesim folyosu ise, Polivinil Klorür’den elde edilen folyonun folyo kesim ve şekillendirmeye yarayan cihazlarda kesilerek reklamcılıkta her türlü yazı, rakam, desen ve şeklin çıkarılmasında kullanılan bir folyo türüdür.

Plotter adı verilen bu makinelerde renkli folyo alternatiflerinden pek çok geniş ağa sahip olmaktadır. Bu sebeple de pek çok firmalar ya da iş yerleri için rahatlıkla tercih edilebilecek bir alan olmaktadır. Firmalar eskiden folyo kesim yazılar, harfler, desenlerle iletişim ihtiyaçlarını karşılayabilmekteydiler. Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızı pek çok konuda kolaylaştıracak tasarımlar ve buluşlar da ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkan bu kolaylıklardan bir tanesi olan dijital baskı bu piyasa içerisine girmiş ve bu sayede de firmalarla ortak kullanılmaya başlanmıştır.

Dijital baskı tekniği ile folyo kesim ikilisinin bu buluşması sonucunda çok daha estetik ve görsel tasarımların ortaya çıkmasına zemin hazırlanmıştır. Raf ömrü 2 ila 5 yıl olan kesim folyosunun kullanım alanları iç mekân, dış mekân, baskı kesim ve dekorasyon folyosu olmak üzere değişik gruplara ayrılmaktadır.

Yüksek seri folyo seçenekleri, cast folyo ( araç kaplama folyo ) yani folyo malzemenin daha dayanıklı olan türü gibi başka seçeneklere de sahip olan baskı folyoları kullanım alanlarına göre kolaylık aynı zamanda kalite sağlamaktadır. Laminasyon işleminin kullanılması sayesinde dekorasyon folyosu, reklam faaliyetlerinde kullanılan folyo, olası her türlü sıkıntıya ( suya, neme ya da lekeye ) daha dayanıklı olmaktadır.

Folyo Kesim Uygulaması Nedir?

Folyo kesim uygulaması, içeriğinde çok geniş renk seçeneği sayesinde sunulan renklerin folyo kesim makinesi yardımı ile kesilmesidir. Plotter; folyo kesim ve şekillendirme cihazı adı verilen makinelerde istenilen her türde şekillendirme, kesilme işlemleri kolaylıkla yapılabilmekte, reklam alanında çok sık kullanılan stickerlar çok basit bir şekilde yapılabilmektedir. Firmamız içerisinde de folyo kesim uygulaması aynı zamanda da plotter adı verilen makineleri kullanımında son derece deneyimli ve kaliteli hizmet sunan işinin ehli çalışma arkadaşlarımız bulunmaktadır.

Dijital baskı dünyasında reklam ve tanıtım sektörü içerisinde sık kullanılan yöntem olan folyo kesim işlemlerinde kullanılan folyo çeşitleri içerisinde;

 • Yüksek seri kesim folyoları
 • Transluzent folyoları
 • Ekonomik kesim folyoları
 • Mıknatıslı folyo
 • Cast yani araç kaplama folyoları
 • Fosforlu folyo
 • Reflektif folyo
 • Fotolümüne yani gece ışık veren folyolar
 • Kumlama folyo
 • Baskı folyoları
 • Transparan folyolar bulunmaktadır.

Renkli Folyo Kesim

Günümüzde daha çok dikkat çeken tablo ve panolar için renkli folyo kesim hizmeti çok sık talep edilmektedir. Bizler de PVC den elde edilen folyo yardımı ile sizler için en kaliteli folyo kesim baskı işlemlerini sunmaktayız.

Pek çok folyo türü içerisinden sizleri ve yaptığınız işi gerçek anlamda yansıtan hizmeti sunabilmek, müşteri portföyünüzü daha da genişletebilmek ve işinizi çok daha geniş alana duyurabilmenizi sağlamak için işimizi sürekli dinamik tuttuğumuz ekibimiz ile kendimizi daima geliştirerek en kaliteli hizmeti sunmaya çalışıyoruz.

Dijital baskı işlemleri içerisinde gerçekleştirilen folyo kesim kullanım alanları içerisinde ise;

 • Kapı tabelalarında
 • Cam buzlama işlemlerinde
 • Boya şablonu
 • Araç üzeri folyo yapıştırmalarında
 • Soyunma dolapları üzerine dolap numaraları olarak
 • Binaların dış cephe kaplama, kompozitlerine direkt yazı yazma işlemlerinde
 • Vitrin tasarımlarında
 • İç mekân – dış mekân ofis dekorasyon folyosu
 • İş yerlerinizin camlarındaki yazılarında olmak üzere daha bunlara eklenebilecek pek çok yerler bulunmaktadır.

Plotter folyosu aracılığı ile yapılan folyo kesim ve işlemleri sonrası ortaya çıkan kesim folyosu ile sizlerin arzu ettiğiniz tasarımda sonucu ortaya çıkarabilmek için son derece profesyonel çalışma ekibi ve en kaliteli malzemelerimizle işinizdeki kaliteyi tanıtımıza da yansıtabilmenizi sağlamaya çalışıyoruz. Bu sebeple son derece titizlik içerisinde yaptığımız hizmetlerimizi sizlere en özgün ve en kaliteli şekilde sunabilmek bizim en büyük hedefimiz olmaktadır.

Yorum Yazın

× WP