TOP

Yayınevleri ve Bireysel Kitap Baskıları için Çözüm Merkezi

Kitap sahibi olmak hemen herkesin, özellikle okumasını, yazmasını seven kişilerin hayalidir. Çünkü kitap geleceğe bırakılacak en güzel eserlerden birisidir. Bunun için alternatifler çok geniştir. Yetenekleriniz, ilgi alanlarınız, uzmanlığınız ya da kariyeriniz doğrultusunda hazırlayacağınız metinleri bir araya getirerek kitaba dönüştürebilirsiniz.

 

Kitap yazmak hiçbir zaman kolay olmamıştır. Fakat günümüzde teknolojinin imkanlarıyla birlikte bir nebze kolaylaştığını söyleyebiliriz. Bilgisayar gibi çeşitli cihazların var olması, bilgiye erişimin kolaylaşması, iletişim olanaklarının artması gibi etkenler yazarlara büyük kolaylık sağlamaktadır. Fakat kitap baskısı hala bir kitap yazmayı düşünen ya da bir kısım metni kitap olacak şekilde bir araya getirenlerin en büyük sorunlarından birisidir.

Arena Dijital olarak matbaa kitap basımı hizmetimizle tam da bu noktada devreye giriyor, hayallerinize ulaşmanız ve ihtiyaçlarınızı gidermeniz adına yardımcı oluyoruz. Hem yayınevlerine hem de bireysel olarak kitap bastırmak isteyenlere pratik çözümler sağlıyoruz.

Stok Tutmadan Dilediğiniz Zamanda İstenilen Adetlerde Hızlı Üretim

Kitap bastırmak isteyenlerin ilk aklına gelen yayınevleri olsa da yayınevleri için bazı sorunlar vardır. Bu sorunlar yayınevlerinin baskısını yapacakları kitaplar konusunda son derece seçici olmasına, hatta çoğu zaman talepleri karşılayamamasına neden olmaktadır. Stok sorunu bunlardan birisidir. Bizler online kitap baskısı hizmetimizle stok tutma gereksinimini ortadan kaldırıyoruz.

İhtiyaç duyduğunuz her zaman hızlı ve güvenli çözümler üretiyor, kısa sürede belirttiğiniz sayıda baskıyı hazır ediyoruz. Bütün süreçleri çok pratik şekilde yürüterek istenilen adette kitap talebini karşılıyoruz. Böylece dağıtım yapılması ya da satılması için kitapları depolarda tutma gereksinimini ortadan kaldırıyor, maliyetleri en aza indiriyoruz. İstek üzerine üretim yaptığımız için gerek yazarlarımıza gerekse yayınevlerimize büyük kolaylık sağlıyoruz.

Az Adetli ve Çok Adetli Baskılarınızı Tek Noktadan Yönetebilirsiniz

Her ne kadar bizler alanımızdaki tecrübemiz ve güçlü altyapımızla kitap baskısı süreçlerini olabildiğince pratikleştirsek de bir kitabı basmak çeşitli aşamalara tabidir. Bu noktada baskı sürecinin ilerleyişini şöyle anlatabiliriz:

  • Kitap baskısı için ilk olarak ön inceleme oluşturulur. Kitaba dönüştürülmesini istediğiniz eseriniz ön incelemeye alınır ve dosyalarınızın düzenli bir formatta hazırlanmış olup olmadığı kontrol edilir. Bunun için dosyalarınızı mail yoluyla tarafımıza iletmeniz gerekir.
  • İkinci aşama ön incelemedir. Alanında uzman editörlerimizce dosyalarınız değerlendirilir ve gerekli okumalar titiz biçimde gerçekleştirilir. Yapmanız gerekenler, varsa, tespit edilerek bir öninceleme raporu düzenlenir. Rapor mail yoluyla tarafınıza iletilerek tavsiyelerde bulunulur.
  • Üçüncü aşama baskı ve yayın türü seçimidir. Ön inceleme raporundan sonra nasıl bir kitap yayınlamak istediğinize karar verilmesi gerekir. Bu konuda tek bir baskı talep edebileceğiniz gibi yüzlerce basılmasını da isteyebilirsiniz.

Bu aşamada Kültür Bakanlığı’ndan ISBN numarası ve bandrol çalışmaları da gerçekleştirilmelidir. Bizler sertifikalı bir baskı merkezi olarak bakanlığa dair prosedürlerin gerçekleştirilmesinde kolaylık sağlıyor, sürecin daha kolay ve hızlı ilerlemesine yardımcı olabiliyoruz.

  • Son aşama kitabın hazırlanmasıdır. Tercih ettiğiniz baskı türüne göre çalışmalara başlıyor, tercihinize göre editöryel çalışma, tashih, kapak tasarım çalışması, dizgi ve iç sayfaların hazırlanması gibi çalışmalarda yardımcı olabiliyoruz. Bütün kontroller neticesinde istediğiniz baskı türünde kitabınızı basarak hazır ediyoruz.

Bütün bu matbaa kitap basımı süreçlerini uzman ekibimiz ve özverili personellerimizle birlikte kontrol ediyor, her türlü ihtiyaçta yanınızda oluyor ve kitap baskılarınızı en iyi biçimde hazırlıyoruz.

Kitap Baskı Süreçlerini Sizler İçin Kolaylaştırıyoruz

Arena Dijital olarak sunmuş olduğumuz en büyük avantajlardan birisi online kitap baskı süreci işlememizdir. Bu sayede doğrudan matbaamıza gelmenize gerek kalmadan, her nerede olursanız olun kitaplarınızı basabiliyoruz. Bütün süreci online olarak ilerletebiliyor, dilediğiniz zaman iletişim halinde oluyor ve basımını yaptığımız kitaplarınızı en hızlı şekilde adreslerinize ulaştırıyoruz.

Kitap bastırmak isteyen herkesin hayallerine kavuşmasına yardımcı olmak adına baskı süreçlerini olabildiğince kolaylaştırıyor, uzman ekibimizle birlikte merak ettiğiniz her konuda yardımcı oluyoruz.

Adet Sınırlaması Yok

Özellikle bireysel olarak kitap bastırmak isteyenlerin karşısına çıkan en büyük problemlerden birisi adet sınırlamasıdır. Çoğu matbaa belli bir sayının altında basım yapmayacağını belirtmekte, bu da yazarları zor durumda bırakmaktadır. Bizler 1 adet kitap bastırmak isteyenlere dahi yardımcı oluyoruz.

Bastırmak istediğiniz kitaplar için hiçbir sayı sınırlaması koymuyoruz. Bu sayede dilerseniz kişisel notlarınızı dahi bir araya getirebilir, tek 1 adet dahi bastırarak kendi kitabınızı kitaplığınıza ekleyebilirsiniz. Benzer şekilde satışını yapacağınız kitapları binlerce bastırmak yerine düşük miktarlarda bastırabilir, satıldıkça yeni baskıların yapılmasını tarafımızdan isteyebilirsiniz.

100 adet ya da 1 adet kitap bastırmak istemeniz hiç fark etmez. Matbaamızda her türlü talebi karşılayabilir, hiçbir adet sınırlaması olmadan taleplerinizi karşılayabiliriz. Mesela akademik manada bazı bölümlerde doçentlik için kitap sahibi olma şartı vardır. Bu kitapların jürilere ulaştırılması gerekir. İsterseniz hazırladığınız dosyalarınızı sadece jürilere göndereceğiniz ya da mesai arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz miktarda basmamızı isteyebilirsiniz. Benzer şekilde her dönem öğrencilerinizle derslerinizde kullanacağınız kitaplarınızı öğrenci sayınıza göre tarafımızdan talep edebilirsiniz.

Hızlı ve Ekonomik Kitap Basımı Yapıyoruz

Arena Dijital olarak güler yüzlü, profesyonel, özverili bir kadroyla çalışıyoruz. Bu sayede kitap bastırmak isteyen yayınevlerinin ve bireylerin güvenilir çözüm ortağı oluyoruz. En modern ekipmanları kullanarak birinci kalite baskılara imza atıyoruz. Fakat sadece bunlarla sınırlı kalmıyor, en ucuz kitap basımı ile de yanınızda oluyor, bütçe dostu hizmet sağlıyoruz.

Yorum Yazın

× WP